16 Ocak 2021 - Cumartesi
Son Yazılar

Menâru’l-Envâr – (Ebu’l-Berekât En-Nesefî)

  Mustafa ÖZREK

Mustafa ÖZREK

10 Yorum

 1. Mücahit Talha Yilmaz

  Hocam menarin 7. dersinde gecen iskati salat ile ilgili sorum olacakti. Bu fidyenin gecerli olmasi icin oructa oldugu gibi namazin da özürlü bir sekilde terk edilmis olmasi mi gerekir yoksa kasten terk edenin de kaza namazlari iskat edilebilir mi..

 2. hocam 15. ders ile 16. ders arasi bir ders daha var sanirim. tarikul istiareden hakiki mananin terkine kadar olan kisim yok. 🙁

 3. Selim Ebu Turab

  Selamun aleykum hocam. Ben Kazakistandan yaziyorum. Hocam bu kitablatin pdf veya elekton şekli varmi indirmek için. Veya baska bir bildiginiz site varmi?

 4. Eren Ciftci

  Selamun aleyküm hocam dersleri huzurunuzda alan kişiler hoca sanırım,sizi dinlerken sürekli sizden önce kelimeleri söylüyorlar zihnim takılıyor derse yoğunlaşamadım,rica etsek o hocalarımızdan dersi dinlerken sezsiz dinleseler sadece soru sorulduğunda ve sormak istediklerinde cevap verseler daha faydalı olur dinleyenler için,çünkü sizin dersinize saygısızlık gibi anlaşılıyor.

 5. Mustafa Avni Gökduman

  Selamun aleykum hocam. V. Zuhayli usulünde “Hanefilere göre istisna tahsis değil, kasrdır” diyor. Ayrıca istisnanın Hanefilere göre “ihrac” değil; “المنع من الدخول” olduğu söyleniyor. Benim sorum şu: Şayet istisna kasr ise kasr da ihraç anlamı içeriyorsa istisna ihrac anlamına gelecektir. Halbuki Hanefilere göre istisna ihraç anlamı taşımaz, denilmişti. Bu meseleye dair aydınlatma yapabilir misiniz? Neyi yanlış anlıyorum bilemedim.

 6. Giyasettin Özbek

  Selam ve hürmetler hocam sitede yüklediğiniz ve takp ettiğiniz Menarul-envar kitabın pdf ni yüklyebilirmisiniz çok teşekkür ederim slm

Bir cevap yazın